Okna połaciowe, czyli najzwyczajniej okna na dachu są najczęściej spotykaną metodą naturalnego doświetlania poddaszy. Jeżeli w takim razie ktokolwiek z Szanownych Internautów rozgląda się za wskazanymi sposobami na to by mieć okazję urządzić coś fajnego na poddaszu, to bez najmniejszego cienia wątpliwości okna połaciowe są najodpowiedniejsze. Co jak co, ale w tym temacie ludzie mają świętą rację. Pomyślmy więc przez chwilę, na co powinniśmy w istocie zwrócić uwagę gdy będziemy rozglądać się za oknami.

Jakby nie patrzeć jeżeli mamy wybór pomiędzy drewnem, a PCV bez cienia wątpliwości powinniśmy brać w rachubę drewno. Może jest bardziej zauważalnym kosztem, oprócz tego trudno nie zauważyć, że trzeba poświęcić nieco jakże cennego czasu na dbanie o nie, ale atutów właśnie drewnianych okien na dach jest sporo większa ilość. Są eleganckie, bardzo trwałe, na uwagę zasługuje ponadto fakt, że przecież nadają całemu poddaszu niesamowity charakter.

Okna i rolety dachowe powinny cechować się możliwie jak najniższym współczynnikiem przenikania ciepła

Wiadoma kwestia – nie chcielibyśmy, aby z naszego poddasza uciekała energia. Oczywiście godne dużego zainteresowania są okna energooszczędne i dźwiękoszczelne. Znacznie wyciszają wszelkie dźwięki.

A więc na to należy zwracać większą uwagę w trakcie rozglądania się za oknami dachowymi. Chociaż to jeszcze nie wszystko, jednakowoż o tym w innym artykule…